NEWS

Count Basie 120 ve spolupráci s taneční školou Swing Wings je nejenom hudební oslavou kulatého výročí Counta Basieho, ale také tančírnou a hudebně-taneční show. Víc info v sekci koncerty. Levnější vstupenky v předprodeji: https://bit.ly/vstupenkyBasie120

08.03.2024

„Kapr na Provázku“ již počtvrté. Cotatcha Orchestra se tentokrát zaměří na slovinské koledy. Hostem netradičního vánočního koncertu bude bosensko-slovinská zpěvačka Mirna Bogdanović, laureátka prestižních cen Deutscher Jazzpreis 2021 a Downbeat Student Award. Ve vánočním programu zazní kromě slovinských koled i koledy českého baroka doplněné o americkou vánoční klasiku.

Vstupenky v předprodeji: https://bit.ly/vstupenkyKaprNaProvazkuCOfeatBogdanovic

01.11.2023

Cotatcha Orchestra oslaví 100 let od narození amerického trumpetisty Thada Jonese a 110 let od narození amerického jazzového klarinetisty Woodyho Hermana speciálním koncertem 5. června v brněnském prostoru Cabaret Des Péchés! Sólových partů Thada Jonese se ujme jeden z nejetablovanějších nizozemských trumpetistů Jan van Duikeren, který má na svém kontě spolupráci Candy Dulfer, Dr. Johnem, Metropole Orkest, Joem Bonamassou, Lionelem Richiem a mnoha dalšími. Součástí koncertu bude také provedení Ebony Concerto Igora Stravinského, které bylo napsáno pro big band Woodyho Hermana. A to v rozšířené sestavě o harfu, lesní roh, kytaru a klarinet! Nenechte si ujít tento výjimečný koncert, který se už nebude opakovat.

Vstupenky v předprodeji: https://bit.ly/COvstupenkyThadJones_WoodyHerman

03.04.2023

Cotatcha Orchestra zahraje vánoční koncert Kapr na Provázku. A nebude ledajaký! Na program budou české barokní koledy a americké vánoční písně. A jelikož bude našim hostem bulharská zpěvačka Veleka Tsankova, tak přijde i na koledy z této východo-balkánské země. Těšíme se na viděnou 11. prosince v Divadle Husa na provázku, případně o den dříve v Kyjově, kde zahrajeme stejný program.

30.11.2022

Cotatcha Orchestra vystoupí s devítinásobnou držitelkou Ceny Anděl Lenkou Dusilovou s programem našlapným novými autorskými skladbami. Na prvním společném vystoupení v ČR zazní několik zbrusu nových skladbeb prošpikovaných paletou elektroniky v kombinaci s hutným zvukem šestnáctihlavého tělesa. Nenechte si toto neobvyklé a vzácné spojení umělců ujít. Vstupenky v předprodeji:  https://bit.ly/vstupenkyCOfeatLenkaDusilova 

21.08.2022

Za měsíc premiérujeme nový program Gil Evans 110! Cotatcha Orchestra s rozšířenou dechovou sekcí o lesní rohy, tubu a různé plátkové nástroje pod taktovkou Juraje Valenčíka a s Jiřím Kotačou v roli Milese Davise. Těšit se můžete především na výběr z alb Miles Ahead a Porgy and Bess. Víc info v sekci Concerts.

 

10.04.2022

V prosinci 2020 jsme natáčeli koncert v České televizi ve spolupráci s JazzFestBrno. Celý záznam bude vysílán na ČT Art 9.5. v 22:00. Hostem natáčení byla Lenka Dusilová. Zde je malá ochutnávka.

03.05.2021
1 - 10 / 41