Gil Evans 110
15. 5. 2022 19:30

Výročí 110 let od narození slavného jazzového pianisty Gila Evanse oslaví big band Cotatcha Orchestra unikátním koncertem 15. května v brněnském Cabaret des Péchés.
 

„Evans a jeho dílo je považováno za jeden ze základních stavebních kamenů moderní bigbandové hudby. Aranžoval muziku pro množství interpretů jako je Miles Davis nebo Sting, jeho rukopis je zcela výjimečný. I proto jsme se rozhodli náš šestnáctičlenný soubor ještě rozšířit o lesní rohy, tubu, flétny a další plátkové nástroje, abychom skladby interpretovali v původních aranžmá“ říká o koncertu kapelník Cotatcha Orchestra Jiří Kotača.

Program představí především Evansovu tvorbu pro Milese Davise z přelomu padesátých a šedesátých let. Cotatcha Orchestra s rozšířenou dechovou sekcí bude dirigovat Juraj Valenčík, který s orchestrem již spolupracoval na albu Bigbandová elektronika. Sólového partu Milese Davise se ujme kapelník a zakladatel big bandu Jiří Kotača.

Program Gil Evans 110 je pokračováním série koncertů ke kulatým výročím významných osobností jazzové hudby. Studenti a senioři mají výraznou slevu na vstupném.