Cotatcha Orchestra - Count Basie 120 feat. Swing Wings
19. 5. 2024 19:30

Cotatcha Orchestra oslaví 120 let od narození ikonického klavíristy a kapelníka Counta Basieho koncertem 19. května v brněnském Cabaret Des Péchés! A nebude to koncert ledajaký. Hudba Basieho orchestru je totiž předlohou pro to, jak má vypadat ideálně swingující kapela. A proto budou hosty koncertu tanečníci ze Swing Wings, kteří v první části zatančí choreografie. Z druhé poloviny večera se stane tančírna přístupná všem účastníkům tohoto koncertu.


Levnější vstupenky v předprodeji.  30% sleva pro studenty a 50% pro seniory, děti do 15 let a ZTP!

Mezinárodní big band Cotatcha Orchestra založil před deseti lety trumpetista Jiří Kotača s vizí hrát neotřelou a originální bigbandovou hudbu. Kapela má na svém kontě nominaci na Cenu Anděl a spoustu projektů s tuzemskými i zahraničními umělci jako jsou Lenka Dusilová, Ilja Reijngoud, Mar Vilaseca nebo Daniel Caccia.

Swing Wings jsou brněnská taneční škola, která se zaměřuje na tance, které vznikaly v 20. až 40. letech minulého století v USA. Během deseti let, co škola Swing Wings oficiálně existuje na mapě swingového světa,  zorganizovali stovky tančíren, desítky mezinárodních akcí a festivalů a vytvořili tak jedinečnou komunitu přátelských lidí. Lektoři školy jsou držiteli ocenění na mnoha mezinárodních festivalech jako je International Lindy Hop Championship, Balkan Lindy Hop Championship nebo Prague Swing Festival.