NEWS

Cotatcha Orchestra oslaví 100 let od narození amerického trumpetisty Thada Jonese a 110 let od narození amerického jazzového klarinetisty Woodyho Hermana speciálním koncertem 5. června v brněnském prostoru Cabaret Des Péchés! Sólových partů Thada Jonese se ujme jeden z nejetablovanějších nizozemských trumpetistů Jan van Duikeren, který má na svém kontě spolupráci Candy Dulfer, Dr. Johnem, Metropole Orkest, Joem Bonamassou, Lionelem Richiem a mnoha dalšími. Součástí koncertu bude také provedení Ebony Concerto Igora Stravinského, které bylo napsáno pro big band Woodyho Hermana. A to v rozšířené sestavě o harfu, lesní roh, kytaru a klarinet! Nenechte si ujít tento výjimečný koncert, který se už nebude opakovat.

Vstupenky v předprodeji: https://bit.ly/COvstupenkyThadJones_WoodyHerman

03.04.2023

Cotatcha Orchestra zahraje vánoční koncert Kapr na Provázku. A nebude ledajaký! Na program budou české barokní koledy a americké vánoční písně. A jelikož bude našim hostem bulharská zpěvačka Veleka Tsankova, tak přijde i na koledy z této východo-balkánské země. Těšíme se na viděnou 11. prosince v Divadle Husa na provázku, případně o den dříve v Kyjově, kde zahrajeme stejný program.

30.11.2022

Za měsíc premiérujeme nový program Gil Evans 110! Cotatcha Orchestra s rozšířenou dechovou sekcí o lesní rohy, tubu a různé plátkové nástroje pod taktovkou Juraje Valenčíka a s Jiřím Kotačou v roli Milese Davise. Těšit se můžete především na výběr z alb Miles Ahead a Porgy and Bess. Víc info v sekci Concerts.

 

10.04.2022

V prosinci 2020 jsme natáčeli koncert v České televizi ve spolupráci s JazzFestBrno. Celý záznam bude vysílán na ČT Art 9.5. v 22:00. Hostem natáčení byla Lenka Dusilová. Zde je malá ochutnávka.

03.05.2021

Bigbandová elektronika sklízí úspěch! Výběr z recenzí najdete zde:

"Událost roku v našich jazzových luzích a hájích!" - Jan Hocek, Jazzport ->http://bit.ly/3q9eApv 

"A za mne osobně zbývá už jen dodat, že tato nahrávka, kterou zaštítilo americké hudební vydavatelství Parma Recordings patří k nejprogresivnějším a nejlepším počinům, které byly u nás v roce 2020 pořízeny." - Milan Bátor, ČRo Vltava -> http://bit.ly/2LBhWSW 

"... hudba doslova kreslí obrazy a vyvolává emoce" - Jiří Matýsek, Musicserver -> http://bit.ly/38txykH 

"Čerstvá nahrávka brnenského zoskupenia Cotatcha Orchestra prináša nesmierne vkusné a podmanivé spojenie moderného bigbandového zvuku s elektronikou." - Lenka Molčányiová, Jazz.sk -> http://bit.ly/2K3jrsW 

09.01.2021
1 - 10 / 39